Falcon 6X

Falcon 6X uçak üzeri bakım izleme sisteminde yeni bir çığır açmıştır. Daha önceki Falcon'lar yüzlerce parametreyi izlerken 6X'in sistemi uçak üzerindeki 10,000'i bulan sayıda bilgisayar ve monitöre gerçek zamanlı olarak bağlanmaktadır.

6X, yerdeki Dassault Müşteri Hizmetleri'ne sürekli olarak bakım verisi gönderen gerçek zamanlı bakım izleme sistemine sahip ilk Falcon'dur. Uçuş birimleri uçaktaki bir durumdan anında haberdar olarak yer desteğinin hızla, hatta uçak yere inmeden hazır edilmesini sağlar. Dahası bu yeni veri toplama sistemi filo çapında trend analizi yapılarak güvenilirliğin arttırılmasına izin vermektedir.

 

Silvercrest bakım planı SiverCare ile içiniz rahat

Dayanıklı tasarım sayesinde periyodik değil durum üzerine inceleme mümkün olmuştur. Durum üzerine bakım ticari hava araçlarında yaygındır. İş havacılığında ise gerekli revizyon periyodları olmayan ilk motor Silvercrest'dir. Bakım 'durum üzerine' yapıldığından operatörler hiç bir zaman revizyon için motoru sökmek zorunda kalmayabilirler.

Silvercrest SilverCare servis planı, motor bakım masraflarını tamamen öngörülebilir hale getirerek yeniden satış değerinin yükselmesini sağlamaktadır.

Snecma mevcut saha altyapısı ve teknik desteğiyle bugün 100'den fazlası iş jeti olarak işletilen yolcu uçakları olmak üzere dünya çapında işlemekte olan 25,000'den fazla ticari motoru desteklemektedir.

Havayolları destek faaliyetlerinden ayrı, özel bir bakım ağı Silvercrest operatörlerini destekleyecektir.