FALCON 2000LXS

Falcon 2000LXS ile tanışın

Başka hiçbir uçak böylesine sessiz konforla bu kadar çok havaalanına erişim sağlayamaz. Optimize edilmiş iç slatleri sayesinde. Son derece gelişkin akustiği sayesinde. Falcon DNA'sı sayesinde.

Başkalarının gidemediği yerlere gidin

Yeni Falcon 2000LXS size zorlu havaalanlarına erişim sağlar. Aslında kategorisindeki hiç bir diğer jet onun kadar fazla havaalanına inemez ve bu alanlardan onun kadar uzağa gidemez. Öyleyse daha uzağa uçun. Kısa alanlara inin. Dik yaklaşmaların üstesinden gelin. Diğerlerinin gidemediği yerlere gidin.

 

Başkalarının yapamadığını yapın

Falcon 2000LXS maksimum kalkış ağırlığının %90'ı ile iniş yapabilir. Öyleyse depoları yakıtın genelde daha ucuz olduğu ana limanınızda doldurun. Birkaç kısa durağa uğrayın ve ikmal yapmadan hala oldukça uzun menzilinizin kaldığını görün. Paradan tasarruf edin. Zamandan tasarruf edin. Başkalarının yapamadığını yapın.

 

Gelişmiş bir kabin deneyiminin keyfini çıkarın. Her zamankinden daha sessiz, her zamanki gibi zevkinize göre.

2000LXS'in içi bir Falcon'dan beklediğiniz her şeye ve daha fazlasına sahiptir. Çünkü havacılığın en sessiz kabinlerinden birini 2 desibel daha sessiz hale getirdik. Dassault tasarım stüdyosu ile çalışıp bu olağanüstü ortamdan en iyi şekilde yararlanın. İşlevsel, ergonomik ve kişisel bir ısmarlama kabin içi oluşturun. Ayrıca seçkin, sezgisel kabin yönetimi ve eğlence sitemimizin en yeni versiyonu olan FalconCabin HD+, istek üzerine ses/video ve hergün kullandığınız cihazlarla daha ileri seviyede bağlanabilirlik sağlamaktadır.

Sistem bir iPhone yada iPod Touch ile uçağın her yerinden kontrol edilebilen özelliklere ve 22 inçe kadar yüksek çözünürlüklü ekranlara sahiptir. Özel bir uygulama yolcuların videolara erişimini, opsiyonel elektronik gölgeliklere kumanda etmesini, ışıkları ve ısıyı ayarlamasını ve diğer kabin özelliklerini kendi keyiflerine göre ayarlamasını sağlamaktadır.

 

Falcon 2000LXS kabinin tüm güzelliğini keşfedin

 

Yenilikçi bir kokpitin evrimi

İlk olarak Falcon 900EX'te tanıtılan Dassault'nun EASy kokpiti  sezgisel uçuş ve durumsal farkındalık konularında endüstri standartlarını yükseltti. Falcon 2000LXS ise bu devrim niteliğindeki kokpitin yeni nesli olan EASy II ile donatılmıştır.

Falcon 2000LXS'in yeniden tasarlanmış 'ön büro''sunda bir Falcon özelliği olan çeşitli incelikleri bulabilirsiniz. Ortam modern, temizdir ve uzun uçuşlarda daha yüksek konfor sağlamak için geliştirilmiş ergonomi öne çıkar. Genel duygusu ferah ve profesyoneldir.

 

 

Falcon 2000LXS motorları: sağlam, güvenilir ve çevre dostu

İki adet Pratt & Whitney PW308C turbofan motor Falcon 2000LXS'e güç sağlar. Bu sağlam, 3,175 kilogram itiş güçlü motorlar ileri teknolojileri sayesinde yüksek dayanıklılığa, düşük emisyona ve düşük işletme maliyetine sahiptir. Talon II ™ yakıcılar PW308C’in NOx emsiyonunu fazladan %20 daha düşürerek Havacılık Çevre Koruma Komitesi'nin (CAEP/6) belirlediği günümüz değerlerinin %40 altına indirmiştir.

 

Daha hafif ayak izi

Falcon sahipleri verimliliğin yakıt ekonomisinden daha fazlasını ifade ettiğini iyi bilirler. Çünkü bu aynı zamanda kıskanılacak derecede düşük karbon emisyonu demektir. Özellikle en yakın takipçisiyle karşılaştırıldığında %20 daha az yakıt tüketen ve %20 daha az sera gazı salan Falcon 2000LXS size daha fazla tasarruf etmek ve ayak izinizi küçültmek için fırsat sunuyor.

 

Havaalanı performansında yeni bir seviye

 

Falcon 2000LXS sınıfındaki tüm uçaklardan çok ileride havaalanı becerileri ve görev esnekliğinde dikkat çekici düşük hız performansına sahiptir. Daha kısa pistlerden havalanabilir, 19 dakikada direkt 12,500 metreye tırmanabilir ve daha kısa pistlere inebilir.

 

 

Eşsiz esneklik ve çok yönlülük

 

'yol üzerinde' yakıt pahalı olabilir ve depoları doldurmak için durmak değerli zamanın kaybı demektir. 2000LXS ana üssünüzde (ya da yakıt nerede ucuzsa) yakıt alıp birkaç kısa durağın ardından tekrar ikmal yapmadan uzun mesafe gidebilmenizi sağlar.

 

300 metrelik pist avantajı

Yeni kanat içi slatler Falcon 2000LXS'in havaalanı performansını eşine az rastlanır hale getirmiştir. Geniş bir kabinle 7,400 kilometre uçabilen, London City havaalanının dik alçalmasını ve hedefinize daha yakın başka bir çok zorlu havaalanını kullanabilen bir jettir. Pist avantajını ise şöyle ölçebiliriz; 2000 LXS maksimum kalkış ağırlığıyla benzer bir hava taşıtından 300 metre daha kısa mesafede kalkış gerçekleştirebilir.

 

Bir Bakışta 2000LXS

 

Maksimum kalkış ağırlığıyla pist uzunluğu (SL-ISA): 1,425 metre

Tipik iniş ağırlığıyla FAR 91 iniş mesafesi: 689 metre

Tipik iniş ağırlığıyla Vref yaklaşma hızı: 194 kph

Maksimum uçuş yüksekliği: 14,325 metre

Menzil: 7,408 kilometre

Maksimum hız: 685 / 649 hava hızı

Maksimum hız Mach: M .862 / M .85