CAMERON BALONLARI

Açıklama gelecek

BALONLAR

Öyle bir reklam panosu düşünün ki, dev posteriyle birlikte, olası müşterilerinize götürebiliyorsunuz. Hayran kalacakları, tartışacakları hatta fotoğrafını çekecekleri daha önemlisi canlı bir şekilde hatırlayacakları bir reklam panosu. Cameron hava gemileri işte o reklam panosu hatta daha fazlasıdır. Mesajınız bir değil iki kere, her yüzde, devasa reklam alanında taşınır. Hava gemisiyle yolculuk da sizin için bir müşteriyi yada bir foto muhabirini etkileyebilecek, iyi yapılmış işler için personeli ödüllendirebilecek güzel bir hediyedir.

 

Aslında hava geminiz sayısız promosyon fırsatı sunar. Her uçtuğunda binlerce kişi gözlerini gökyüzüne çevirerek gövdesine işlenmiş reklam mesajını görecek ve hatırlayacaktır. Özel bir festival yada sergi üzerinden uçurup hedef kitlenize gösterebilir, şehir dışındaki alışveriş merkezlerinin etrafında uçarak hızlı tüketim ürünlerinin reklamını yapabilir, ana yolların üzerinde sürücüleri hedef alabilir, gayrimenkul yatırımcılarını yeni site oluşumlarına yönlendirebilirsiniz… seçenekler sonsuz.

 

Tabi ki hava gemileri için birçok reklam dışı uygulama da mümkündür. Sağlam ve manevra kabiliyeti yüksek kamera platformları, mükemmel hareketli gözlem platformları, atmosfer olayları için makul fiyatlı uçan laboratuarlar olarak kullanılabilirler. Brezilya yağmur ormanlarında bilim adamlarını ormanın üst katmanına taşıyıp örnek almalarını sağlayacak bir hava gemisi bile imal ettik.

 

Sıcak hava ve helyum gazı ile dolu olmak üzere iki çeşit hava gemisi mevcuttur.

 

Sıcak hava (veya termal) hava gemisi nedir?

 

Basitçe termal hava gemisi, Goodyear gibi helyum dolu hava gemilerinin daha tombul halini hatırlatacak biçime sahip bir sıcak hava balonudur diyebiliriz. Temel farkı pahalı helyum gazı yerine daha düşük fiyatlı sıcak hava ile dolu olmasıdır. Sadece ufak bir yer ekibi gerektirir ve saklamak için büyük hangara ihtiyaç duymaz.

 

Termal hava gemisi nasıl çalışır?

 

Isınan havanın yükselmesi iyi bilinen bir gerçektir. Hava gemisinin kubbesi içindeki hava, propan gibi bir likit petrol gazı ile ısıtılır. Hava ısınınca hava gemisi yükselir; soğumasına izin verildiğinde ise yakıcı tekrar kullanılana kadar alçalır. Yükseklik kontrolü oldukça hassastır.

 

Gondol’un arkasındaki pervane küçük ama güçlü bir pervane tarafından çevrilir. Pilot gaz verdiğinde hava gemisi ilerler; dümeni çevirdiğinde taşıt neredeyse kendi uzunluğu mesafesinde dönüş yapar. Aslında bundan biraz daha karışıktır ama çok da değil.

32 km/saatlik hızı ve sabah erken saatler yada akşamüzeri gibi vakitlerde görülen hafif rüzgarlı havalarda kullanılması sebebiyle termal hava gemisi ülkeyi bir uçtan bir uca kat etmek için tasarlanmamıştır. Zaten toparlayıp kaldırmak ve yeni bir bölgeye kara yoluyla taşımak her koşulda daha kolaydır. Taşıtın benzersiz maliyet verimliliği sağladığı esas alan yerel reklamlardır. Trafiğin kalabalık ve sıkışık saatlerinde veya önemli maçların üzerinde uçurun. Büyük alışveriş merkezlerinin otoparklarının etrafında gezdirin.

 

Yerel düzenlemelere uygun olduğu takdirde şehir üzerinde gece uçuşları yaparak ısıtıcı her yakıldığında kubbenin dev bir ilan panosu gibi aydınlanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Helyum dolu hava gemileri.

 

Helyum dolu hava gemilerinin üretimi ve işletilmesi termal hava gemilerinden daha pahalıdır ve temel olarak yolcu taşıma ve havadan gözlem işleri için kullanılırlar. Cameron Balonları tek seferlik müşteri isteklerine yönelik, özel tasarım, küçük helyum hava gemileri imalatında uzmanlaşmıştır. Belirli ihtiyaçlarına uygun imalat için bizimle irtibat kurunuz.