Falcon 6X

BİR FALCON'UN SİZİ NEREYE GÖTÜREBİLECEĞİNİ KEŞFEDİN

İster işlerinizi geliştirmek ister dostlukları pekiştirmek için olsun insanlarla yüz yüze görüşmenin yerini hiçbir şey tutamaz. Falcon'un etkileyici direkt menzili ve eşsiz küçük havaalanlarına inebilme yeteneği sizi hedefinize yakınlaştırır.

Etkileyici Menzil

Los Angeles'tan London City Havaalanına direkt uçabildiğinizi düşünün. Ya da New York'tan Sao Paolo'ya, Shanghai'dan Sydney'e. Falcon 6X en çok yolculuk edilen uluslararası şehirleri duraksız birleştirir. 6X, büyük bir jetle yapabilecekleriniz konusunda fikrinizi değiştirir.

Her yere gidebilen büyük iş jeti”

Olağanüstü pist performansı

8 yolcuyla 1,535 metrelik pist uzunluğu ve çok daha kısa pistleri kullanabilme yeteneğiyle, Falcon 6X rakiplerinden çok daha fazla havaalanına erişim sağlar.

Maksimum kalkış ağırlığıyla dengeli alan uzunluğu (SL-ISA): 1,670 metre

Tipik iniş ağırlığıyla FAR 91 iniş mesafesi: 802 metre

Tipik iniş ağırlığıyla Vref yaklaşma hızı: 109 kias

Maksimum uçuş yüksekliği: 15,545 metre

Menzil: 10,186 kilometre

Maksimum hız: 370 kias

Maksimum hız Mach: M .90

Yavaş ve güvenli iniş

Her ne kadar yüksek hızlar baştan çıkarıcı olsa da Falcon'u değerli kılan özelliklerden biri de geniş hız yelpazesidir. Önceki Falcon nesillerinde de olduğu gibi 6X'in kanatları da hem yüksek hem de düşük hızlar için tasarlanmıştır. Hücum kenar slatları ve firar kenarı flapleri etkileyici derecede düşük kalkış ve iniş hızları sağlamaktadır. 6X'in tipik (Vref) yaklaşma hızı 109 knottur. Benzer menzile sahip jetlerin çoğundan 20 knota kadar daha yavaş, hatta kimi kısa menzilli turbopropların yaklaşma hızına yakındır.

Düşük hız becerisi kalkış ve inişlerde daha fazla güvenlik marjı manasına gelir. Aynı zamanda çoğu sizin için kullanışlı olan daha fazla havaalanına erişim sağlar. 1,600 metrelik dengeli alan uzunluğuyla Falcon 6X rakiplerinden daha fazla havaalanını, özellikle Aspen ve London City gibi zorlu olanları, kullanabilir ve bu alanlardan daha uzağa uçabilir. Kısmi yakıt yüküyle kullanabileceğiniz 1,220 metreden daha kısa piste sahip küçük havaalanlarının sayısına şaşıracaksınız.