Falcon 7X

Falcon 7X, Falcon 900EX ve Falcon 2000EX için geliştirilmiş, Falcon 900DX ve Falcon 2000DX’e de yerleştirilmiş yenlikçi EAS (Geliştirilmiş Aviyonik Sistemleri) uçuş güvertesi teknolojisinden yararlanmaktadır.

Honeywell ile birlikte geliştirilen sistem, bilgileri dört adet 35cm’lik düz ekranda göstermektedir. EAS kolay uçuş güvertesi, pilotların imleç kontrol cihazı (CCD – Cursor Control Device) ve menü tabanlı seçimlerle hızlı veri girişini sağlamaktadır. Uçuş kontrol sistemine rakamlara basarak giriş yapma zamanı kısıtlandığından veri girişi hatası olasılığı azalmaktadır.

Falcon 7X uçuş güvertesi pilotların, havacılık otoritelerinin ve güvenlik uzmanlarının geniş katkılarının sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Uçuş düzenleme işlerini basitleştirmek, mürettebat koordinasyonunu geliştirmek ve her an ileri seviyede durum farkındalığı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Dijital Uçuş Kontrol Sistemi: Falcon 7X nesillerce süren avcı uçağı deneyiminden faydalanıyor.

Falcon 7X Dijital Uçuş Kontrol Sistemi bulunan ilk iş jeti olarak çok çeşitli avantajlar sağlıyor; örneğin hassas uçuş yolu kontrolü, ayar değişikliklerinde otomatik trim düzeltme ve kokpit yan kumanda kolu ile yön ve yükseklik gibi basit otomatik pilot ayarlamaları gibi.

Pilotlar ani rüzgar değişimi veya çarpışmayı önleme manevraları gibi durumlarda uçağı aşırı zorlama yada stall endişesi olmadan hava taşıtından maksimum performans (örneğin maksimum hücum açısı) alabilirler.


FOTOĞRAFLAR


VİDEOLAR