Falcon 7X

Son teknolojik gelişmelere sahip, güvenilirliğini kanıtlamış güç kaynağı

Falcon 7X’in gücü üç adet Pratt & Whitney Canada PW307A motordan gelmektedir. PW307A’lerin her biri kalkışta, ISA +17°C SLS değerlerine göre, 2.903 kg itiş gücü üreterek performans ve verimde yeni seviyelere erişirler.

Bu motorun tasarımı, halihazırda yolcu uçakları ve diğer iş jetlerinde yoğun biçimde kullanılmakta olan PW300 serisi motorları temel almaktadır. PW300 motor ailesi 1.3 milyon uçuş saatini aşarak güvenilirlik ve dayanıklılık konusunda olağanüstü bir başarı göstermiştir.

Falcon 7X’de kullanılan PW307A motorlar, ürün geliştirme çalışmaları sonucunda elde edilen düşük ses ve titreşimleri ile kabin konforunda yeni standartlar oluşturmuşlardır. Yeni fan teknolojisi ile önümüzdeki yirmi yıl için beklenen katı ses standartlarına uyacak oldukça düşük bir dış ses değeri sağlamaktadır. PW307A aynı zamanda FAA/EPA ve ICAO standartlarının oldukça altında, düşük emisyonlu bir motordur.

Falcon 7X tarafından kullanılan PW307A motorları, 7.200 uçuş saati yada 14 yıllık normal işletme süresince revizyona ihtiyaç duymazlar.


VİDEOLAR