FALCON 8X

Ulaşılabilirlik Ötesi

Falcon 8X kısa pistlerde inanılmaz performanslıdır. 6450 nm ile, (11.945 menzile) çok önemli şehir çiftlerine tek seferde non-stop uçabilmektedir. Falcon 8X rakibi olan iş jetlerini geride bırakarak, ABD’de 500 den fazla havalimanına kolaylıkla inip kalkabilen olağan üstü ulaşılabilirliğe sahiptir. Ayrıca bu konuda rakiplerinin arasında tekdir.

Derin alçalma, sıcak ve yüksek

Derin alçalma ve güçlü tırmanış Falcon 8X için hiç problem değildir. Aynı şekilde sıcak ve yüksek meydanlarda da sorun yoktur. Her iki durumda da oldukça uzun menzile sahiptir. Falcon 8X London City’nin (3.934 foot) (1.200 m) pistini kullanabilen tek ultra uzun menzil iş jetidir ve kalktıktan sonra non-stop Dubai’ye veya New York’a uçabilir. Veya Eagle, Colorado’dan kalktıktan sonra 6.500 ft (1.980 m) irtifada non-stop Cenevre’ye (İsviçre) uçabilir.

3 motor avantajı

Üç motoru sayesinde, Falcon 8X, okyanus aşırı yolları kısaltır ve istediğiniz her yere daha hızlı ulaştırır. Ayrıca Falcon 8X Yavaş ve dengeli yaklaşma süratiyle, 106 knots (197 kph) eşsizdir. Ve onun üç motor performans limitleri, çok daha kısa pistlerden kalkabilmesini sağlamaktadır.

Kısa uçuştan sonra daha fazla menzil

Falcon 8X , 85% maksimum iniş ağırlığı ile iniş yapabilir, böylece ana meydandan aldığınız yakıt ile  kısa mesafe bir uçuş yapabilir ve sonra uzun menzile yani 4500 nm (8.334) tekrar yakıt almadan uçabilirsiniz. Falcon 8X’in bu kapasitesi size parasal tasarruf sağladığı gibi görev esnekliğiniz de artırabilir.

Emsalsiz ekonomiklik

Falcon 8X’in işletme giderleri rakiplerine kıyasla tam %35 daha düşüktür. Bakım, onarım için Airliner MSG-3 tipi seçilmiş olduğundan en uygun programdır.

Falcon 8X’in büyük bakımı 800 saat veya 12 aydır, bu da size uçağınızı daha uzun süre kullanmanızı sağlar.


FOTOĞRAFLAR