FALCON 8X

Sadece daha büyük değil, çok daha iyi

Falcon 8X dizayn edilirken, Dassault, tüm ana yapıları ve sistemleri, entegre ve güçlü uçak gövdesine adapte ederken veya uygularken her şeyi yeniden düşündü. Yeni bir iç kanat dizaynı, kanat yapısını hafifleten ve yakıta daha çok yer bırakacak şekilde yapılandırıldı. Yeni kanat ucu sayesinde ileri sürüklenme azaldı. Ana gövde, yolcu kabini hacmini azaltmadan, daha fazla yakıt alabilmektedir. İniş takımları, ilave yük kapasitesini taşıyabilmek için güçlendirildi.

Vizyoner Kokpit

Falcon 8X kokpiti, opsiyonel olarak düşük görüş ve uçağın pozisyonunu daha iyi görebilmek üzere sentetik görüş ve kızılötesi kamera görüntüsünü birlikte sunan geniş ekran head-up sistemine sahip yeni jenerasyon EASy kokpit olarak tamamen yeniden dizayn edilmiştir. Ayrıca türbülanslı hava şartlarını daha iyi gösterebilecek yeni nesil Honeywell 3D (üç boyutlu) renkli hava radarına sahip olacaktır.

PW 307D motorları daha güçlü ve daha az yakıt kullanım

6.722 pound (29.9 kN) ileri teknoloji Pratt & Whitney Canada jet motorları, %5 daha güçlü aynı zamanda daha az yakıt kullanımı ile görev yapıyor. Her pound yakıtta daha fazla pound gücü sağlayabilmesi ötesinde, NOx emisyonu bugünün zorlayıcı standartlarına göre %30 azaltılabilmiştir. PW 300 serilerinin 12 milyon saatten  fazla oldukça güvenilir operasyonu mevcuttur.

Daha çok hareketli kontrol yüzeyleri

Falcon 8X’in kanatları, daha çok hareket kontrol yüzeylerine, 3 adet kanat hücum kenarı slatları, 3 adet hava freni ve 2 adet flap mevcuttur.

Dassault’nun (en son teknoloji) dijital kontrol teknolojisi son derece düzgün, sakin, tam uçuş kontrolü sağlamaktadır.